Jubileuszowa Sesja Naukowa z okazji 15-lecia Oddziału Fizjoterapii

W czwartek 14. kwietnia br. w Centrum Dydaktycznym przy ul. Trojdena 2a odbyła się jubileuszowa sesja naukowa poświęcona 15–leciu Oddziału Fizjoterapii. Sesja została zorganizowana w ramach rozpoczynającego się dzisiaj w naszej Uczelni II Międzynarodowego Kongresu Naukowego „Rehabilitacja Polska”.

W jubileuszowym spotkaniu naukowym ze strony Władz Uczelni uczestniczył JM Rektor - prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, Dziekan II  Wydziału Lekarskiego - prof. dr hab. n. med. Marek Kuch oraz Prodziekan II Wydział Lekarskiego ds. Oddziału Fizjoterapii - prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, który wspólnie z Kierownikiem Zakładu Rehabilitacji - dr. hab. n. med. Dariuszem Białoszewskim prowadził jubileuszową sesję.

JM Rektor Marek Krawczyk wspominając o dotychczasowej historii i dorobku Oddziału Fizjoterapii pogratulował dużej aktywności naukowej Studenckiemu Kołu Naukowemu, które jest organizatorem kilku wydarzeń naukowych w Uczelni.

Spośród obecnych na sesji gości głos zabrał prof. dr hab. Andrzej Kosmol - Dziekan Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego  Józefa Piłsudskiego w Warszawie, który odczytał przesłanie Władz Uczelni.

Prodziekan II Wydziału Lekarskiego - prof. Artur Mamcarz w prezentacji zatytułowanej „15 lat minęło jak jeden dzień” przypomniał jak doszło do utworzenia Oddziału Fizjoterapii.

Kierownik Zakładu Rehabilitacji - dr hab. n. med. Dariusz Białoszewski w krótkim wystąpieniu z okazji nadchodzącego jubileuszu Ogólnopolskiego Sympozjum Studenckiego Wiosna z Fizjoterapią przywołał poprzednie edycje spotkań i przedstawił plany na przyszłość.

Agata Solecka
rzecznik prasowy