Konferencja "Dziecko wobec zagrożeń cywilizacyjnych XXI w."

W dniu 22 kwietnia br. odbyły się Ogólnopolskie Studenckie Dni Pielęgniarstwa Klinicznego. Sympozjum nosiło tytuł „Pediatria. Dziecko wobec zagrożeń cywilizacyjnych XXI wieku”. Organizatorem spotkania był Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego oraz Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Pediatrycznego.

Konferencję otworzył Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych Prof. Marek Kulus, który przywitał gości i uczestników konferencji. W imieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka głos zabrała pani Elżbieta Karasek, która odczytała list od Rzecznika i życzyła uczestnikom owocnych obrad.

Spotkanie rozpoczęła sesja ekspertów, którymi byli: prof. Andrzej Radzikowski, prof. Marek Kulus, prof. Filip Rybakowski oraz dr hab. Beata Pyrżak. W trakcie kolejnej sesji, przeznaczonej dla pielęgniarek i położnych oraz specjalistów w dziedzinie pediatrii, prelekcje wygłosiło 8 osób. Ostatnie dwie sesje skierowane były do studentów.

Sympozjum objął patronatem JM Rektor – prof. Marek Krawczyk oraz Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski.

Fot. Tomasz Jędrzejewski