Obchody 15-lecia Oddziału Fizjoterapii

W piątek 22 kwietnia 2016 roku Oddział Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego świętował na Zamku Królewskim swoje 15-lecie. Uroczystość prowadził Dziekan – prof. dr hab. n. med. Marek Kuch.

W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyli Prorektorzy: prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prof. dr. hab. n. med. Marek Kulus, prof. dr hab. n. med. Sławomir Nazarewski, Władze Dziekańskie II Wydziału Lekarskiego oraz przedstawiciele Władz Dziekańskich innych Wydziałów naszej Uczelni: prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, prof. dr hab. n. farm. Piotr Wroczyński, prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska, prof. dr hab. n. med. Barbara Górnicka, dr hab. n. med. Michał Ciurzyński, Kwestor – mgr Jolanta Ilków. Przybyli również: były Rektor prof. Bogdan Pruszyński oraz byli Dziekani II Wydziału Lekarskiego - prof. Jerzy Majkowski, prof. Longin Marianowski, prof. Maciej Karolczak i prof. Jerzy Polański.

Gospodarz uroczystości - Dziekan Marek Kuch w szczególnie ciepłych słowach przywitał byłych Prodziekanów Oddziału Fizjoterapii z jego twórczynią - prof. Joanną Juskową, dr. hab. Dariuszem Szukiewiczem oraz prof. Jerzym Jurkiewiczem.

Wśród znamienitych gości znaleźli się: pan Janusz Sobolewski - Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, prof. Piotr Majcher - Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, dr Zbigniew Wroński - Krajowy Konsultant w Dziedzinie Fizjoterapii, prof. Krystyna Księżopolska-Orłowska - Krajowy Konsultant w Dziedzinie Rehabilitacji Medycznej, dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Fizjoterapii dla Województwa Mazowieckiego, prof. Andrzej Mastalerz - Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W imieniu Władz Uczelni gości przywitał Prorektor Marek Kulus, który pogratulował Oddziałowi istotnej dla Uczelni historii i wkładu w budowanie pozycji naukowej naszej Alma Mater.

Początki tworzenia Oddziału Fizjoterapii przypomnieli prof. Joanna Juskowa oraz prof. Jerzy Jurkiewicz.

Prezentacja prof. Artura Mamcarza - Prodziekana II Wydziału Lekarskiego ds. Oddziału Fizjoterapii przybliżyła uczestnikom spotkania historię i postacie związane z fizjoterapią w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Swoimi barwnymi wspomnieniami z okresu studiów podzielili się: mgr fizjoterapii i lekarz - Wojciech Falęcki oraz mgr fizjoterapii Michał Gromadziński.

Z okazji Jubileuszu Medale za Zasługi dla Wydziału przyznane: prof. Joannie Juskowej, prof. Leszkowi Pączkowi, prof. Jerzemu Jurkiewiczowi oraz dr. hab. Dariuszowi Białoszewskiemu wręczyli: Dziekan – prof. Marek Kuch i Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marek Kulus.

W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego  Adama Struzika pan Jan Sobolewski odczytał list gratulacyjny oraz przekazał dyplomy uznania dla: prof. Joanny Juskowej, prof. Leszka Pączka i prof. Jerzego Stemachowa.

Na zakończenie jubileuszu goście mogli posłuchać muzyki hiszpańskiej w wykonaniu kwartetu w składzie: Dorota Szczepańska, Mirosław Feldgebel, Leszek Potasiński, Tomasz Strahl.

Fot. Michał Teperek