Nowe Władze WUM kadencji 2016-2020

1 września rozpoczął się czteroletni okres urzędowania nowych Władz naszego Uniwersytetu.

Kolegium Elektorów WUM dokonało wyboru Władz Rektorskich na kadencję 2016-2020. Wybory na funkcję Rektora odbyły się 27 kwietnia, zaś Prorektorów 5 maja br.

JM Rektorem Uczelni  jest prof. Mirosław Wielgoś. Rektor w poprzednich dwóch kadencjach pełnił funkcję Dziekana I Wydziału Lekarskiego.

Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych została prof. Barbara Górnicka, która przez ostatnie dwie kadencje piastowała stanowisko  Prodziekan ds. studenckich I Wydziału Lekarskiego.

Dr hab. Wojciech Braksator pełni funkcję Prorektora ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem. W poprzedniej kadencji  był Prodziekanem II Wydziału Lekarskiego.

Prorektorem ds. Kadr jest prof. Andrzej Deptała, który także w poprzedniej kadencji sprawował funkcję dziekańską jako Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu.

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą jest obecnie dr hab. Jadwiga Turło.

Pośród Władz wydziałowych funkcję Dziekana kolejną kadencję pełnią: prof. Elżbieta Mierzwińska- Nastalska – Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, prof. Marek Kuch – Dziekan  II Wydziału Lekarskiego, prof. Piotr Małkowski – Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz prof. Piotr Wroczyński – Dziekan Wydziału Farmaceutycznego.

Nowym Dziekanem I Wydziału Lekarskiego został  prof. Paweł Włodarski.

Na Kierownika  Centrum Kształcenia Podyplomowego po raz kolejny wybrano  prof. Bolesława Samolińskiego.

Biogramy nowych Władz Rektorskich

Władze dziekańskie w kadencji 2016-2020