Inauguracja roku akademickiego w Studium Medycyny Molekularnej

21 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego w Studium Medycyny Molekularnej. Gościem specjalnym inauguracji była prof. Maria Siemionow z Uniwersytetu Illinois w Chicago.
21 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego w Studium Medycyny Molekularnej. Gościem specjalnym inauguracji była prof. Maria Siemionow z Uniwersytetu Illinois w Chicago.

Podczas spotkania wręczono dyplomy 15 absolwentom oraz certyfikaty przyjęcia 14 nowym doktorantom Studium. Przyznano także nagrody za najlepsze prezentacje przedstawione podczas Sesji Sprawozdawczej, które otrzymali Joanna Podsiadłowska doktorantka I roku i Sławomir Rumiński doktorant II roku. Sponsorem nagród była Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej - którą reprezentował na uroczystości jej prezydent  -prof. Cezary Szczylik.

Wykład inauguracyjny zatytułowany "Cellular Therapies In Reconstructive Transplantation"wygłosiła prof. Maria Siemionow – uznana polska chirurg i transplantolog, która przyjęła zaproszenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej. Sylwetkę profesor Siemionow przybliżył prof. Jacek Kuźnicki.

Gospodarzem uroczystości była prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek – Dyrektor Studium, zaś w gronie przybyłych gości znaleźli się Prorektor ds. Klinicznych i Współpracy z Regionem – dr hab. Wojciech Braksator, Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski, członkowie Rady Naukowo-Programowej SMM, promotorzy i doktoranci.

Dr hab. Wojciech Braksator, dziękując za zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystości, w imieniu JM Rektora, wyraził się z uznaniem o działalności Studium, które ma ogromne sukcesy w rozwoju medycyny molekularnej w Polsce. Pogratulował także osiągnięć Przewodniczącemu Rady Naukowo-Programowej SMM – prof. Zbigniewowi Gaciongowi oraz Dyrektor Studium – prof. Bożenie Kamińskiej-Kaczmareki i życzył im dalszych sukcesów.

Po uroczystości odbyło się zebranie Rady Nauko-Programowej SMM.

Zdjęcia: Jarosław Oktaba