Immatrykulacja studentów I Wydziału Lekarskiego

We wtorek 11 października w Auli im. prof. Janusza Piekarczyka uroczyście wręczono indeksy studentom I Wydziału Lekarskiego na kierunkach: lekarskim, audiofonologia z protetyką słuchu, elektroradiologia oraz logopedia ogólna i kliniczna.

Immatrykulację poprowadził Dziekan I Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Paweł Włodarski wraz z przedstawicielami Kolegium Dziekańskiego I WL.

W uroczystości uczestniczyły Władze Rektorskie WUM z Jego Magnificencją Rektorem prof. dr. hab. Mirosławem Wielgosiem i Prorektorami: ds. Studenckich i Kształcenia prof. Barbarą Górnicką, ds. Klinicznych i Inwestycji dr. hab. Wojciechem Braksatorem, ds. Personalnych i Organizacyjnych prof. Andrzejem Deptałą, ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju prof. Krzysztofem J. Filipiakiem. Przybyli również przedstawiciele władz pozostałych Wydziałów Uczelni: prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska – Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego i dr hab. Michał Ciurzyński – Prodziekan ds. Nauki tego Wydziału, prof. Marek Kuch – Dziekan II Wydziału Lekarskiego, dr hab. Marcin Sobczak – Prodziekan ds. Nauki Wydziału Farmaceutycznego, prof. Piotr Małkowski – Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu, prof. Bolesław Samoliński – Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego. Władze administracyjne Uczelni reprezentowały: Kanclerz mgr Małgorzata Rejnik i Kwestor mgr Jolanta Ilków. W uroczystości uczestniczyli także m.in. wykładowcy, z którymi studenci I roku mają zajęcia.

Do świeżo upieczonych żaków zwrócił się Dziekan prof. Paweł Włodarski: – Immatrykulacja to święto całego wydziału, to dzień, gdy do naszego grona przyjmujemy jego najmłodszych członków. Rywalizując o indeksy, stoczyliście ciężki bój – gratuluję Wam wyniku osiągniętego podczas rekrutacji. Na pierwszym roku nauczycie się więcej niż kiedykolwiek przedtem i potem, w krótszym czasie niż zwykle. Na pewno będzie to jednak dla Was rok udany i niezapomniany. Zapewniam także, że władze oraz pracownicy WUM dołożą wszelkich starań, żeby pomóc Wam w tym czasie. Witam Was w I Wydziale Lekarskim!

Studentów powitał także Rektor prof. Mirosław Wielgoś, który przypomniał, że przez 8 minionych lat miał przyjemność być gospodarzem immatrykulacji na I WL (jako Dziekan tego Wydziału). – Cieszę się, że Uczelnia wzbogaca się o kolejne pokolenie młodych, wartościowych ludzi – podkreślił Jego Magnificencja. – Pokładamy w Was wielką nadzieję. Decydując się na te studia, podjęliście najlepszą decyzję – życzę Wam, żebyście zawsze byli zadowoleni z dokonanych wyborów. Dziekanowi I Wydziału Lekarskiego i całemu Kolegium Dziekańskiemu życzę również satysfakcji z piastowanych funkcji i podejmowanych wyzwań.

Dziekan prof. Paweł Włodarski odczytał następnie nazwiska studentów I Wydziału Lekarskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas rekrutacji – osobom obecnym na immatrykulacji pogratulował osobiście. Wręczył ponadto akty powołania studentom I roku, którzy będą wchodzili w skład pocztu sztandarowego.

Ślubowanie od studentów odebrała Prodziekan ds. Studenckich I-III roku dr hab. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska. Indeksy wręczyli i gratulacje nowo przyjętym przekazali Rektor prof. Mirosław Wielgoś,  Dziekan prof. Paweł Włodarski oraz Prodziekani I WL.

Do koleżanek i kolegów zwrócił się Michał Cięciel, reprezentujący Samorząd Studentów. Młodym żakom przekazał wiele cennych wskazówek. Życzył im także, żeby wśród wielu zarwanych nocy nad książkami znalazła się chociaż jedna, którą będą mogli spędzić na zabawie.

W części artystycznej spotkania Chór Akademicki pod kierunkiem Daniela Synowca wykonał trzy utwory: „Here comes the sun” zespołu The Beatles, „Can you feel the love tonight” Eltona Johna i „We will rock you” grupy Queen. Akompaniament do tego ostatniego utworu wykonały wszystkie osoby zebrane w Auli.

Na zakończenie Dziekan prof. Paweł Włodarski symbolicznym kluczem otworzył Rok Akademicki na I Wydziale Lekarskim WUM.

Karolina Gwarek
Biuro Prasowe WUM