Immatrykulacja doktorantów II Wydziału Lekarskiego

17 października odbyła się immatrykulacja słuchaczy Studium Doktoranckiego II WL. Z rąk przedstawicieli Władz Uczelni indeksy odebrało 17 osób.

Uroczystość poprowadził Dziekan II Wydziału Lekarskiego – prof. Marek Kuch. W immatrykulacji uczestniczyli: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Barbara Górnicka, Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwiga Turło, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotr Wroczyński, Kierownik Studium Doktoranckiego Wydziału Lekarsko-Dentystycznego - prof. Sylwia Słotwińska, Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich i Współpracy z Zagranicą WNoZ – dr hab. Katarzyna Koziak, Prodziekani oraz członkowie Rady II Wydziału Lekarskiego – jednocześnie opiekunowie naukowi doktorantów.

Prof. Marek Kuch gratulując immatrykulownym, zachęcał do aktywności naukowej i wyraził nadzieję, że wszystkie obrony odbędą się w terminie.

Przemawiająca w imieniu JM Rektora – prof. Barbara Górnicka życzyła wszystkim nowo przyjętym sukcesów i odwagi naukowej, prosiła także o korzystanie ze wsparcia promotorów.

Słowa zachęty do głównych bohaterów uroczystości skierowała także prof. Magdalena Marczyńska – Kierownik Studium Doktoranckiego II Wydziału Lekarskiego. Zapraszając do pracy, radziła doktorantom, aby iść za marzeniami, zdobyć tytuł doktora, ale bez konieczności przedłużania studiów.

Po ślubowaniu i wręczeniu indeksów, głos zabrał przedstawiciel Samorządu Doktorantów – Bartosz Słomka.

Na zakończenie uroczystości wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zdjęcia: Wanda Widomska