Prof. Krzysztof J. Filipiak Prezesem Elektem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

20 października 2016 roku w Sopocie, podczas Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego wybrano nowy Zarząd Główny PTNT. Prezesem Elektem w kadencji 2016-2018 został Profesor dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak - Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju naszej Uczelni.

Celem Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego jest upowszechnienie osiągnięć współczesnej wiedzy o nadciśnieniu tętniczym, współpraca ze wszystkimi jednostkami systemu ochrony zdrowia w rozwiązywaniu problemów związanych z nadciśnieniem tętniczym, współpraca w dziedzinie szkolenia przed- i podyplomowego w zakresie nadciśnienia tętniczego, inicjowanie i prowadzenie akcji mających na celu zwalczanie nadciśnienia tętniczego, popularyzowanie oświaty zdrowotnej w dziedzinie nadciśnienia tętniczego.

Fot. dr hab. n. med. Filip M. Szymański
I Katedra i Klinika Kardiologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny