Sukcesy rankingowe pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

17 stycznia 2017 – jak co roku – redakcja „Pulsu Medycyny” ogłosiła Listę Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2016 roku. Na pozycji drugiej tej listy znalazł się prof. dr hab. med. Grzegorz Opolski, a na pozycji trzeciej – prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś. Ranking otwiera – na pozycji pierwszej – były pracownik naszej Uczelni – prof. dr hab. med. Henryk Skarżyński.

Wśród Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2016 roku znalazło się również 16 innych obecnie lub dawniej zatrudnionych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym profesorów, w tym 3 byłych Rektorów naszej uczelni:

-          prof. Bolesław Samoliński (pozycja 27.)

-          prof. Jerzy Szaflik (pozycja 28.)

-          prof. Wiesław Wiktor Jędrzejczak (pozycja 29.)

-          prof. Marek Krawczyk (pozycja 35.)

-          prof. Artur Kwiatkowski (pozycja 46.)

-          prof. Mariusz Ratajczak (pozycja 47.)

-          prof. Magdalena Durlik (pozycja 50.)

-          prof. Andrzej Horban (pozycja 59.)

-          prof. Roman Danielewicz (pozycja 60.)

-          prof. Anna Członkowska (pozycja 67.)

-          prof. Hanna Szajewska (pozycja 68.)

-          prof. Krzysztof J. Filipiak (pozycja 72.)

-          prof. Piotr Radziszewski (pozycja 73.)

-          prof. Leszek Pączek (pozycja 74.)

-          prof. Leszek Czupryniak (pozycja 81.)

-          prof. Andrzej Górski (pozycja 95.)

Poza listą „Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie 2016 roku”, ogłoszono również osobną listę „Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w 2016 roku”, wśród których również kilka osób związanych jest z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym:

-          dr Konstanty Radziwiłł (pozycja 2.)

-          dr hab. Maciej Niewada (pozycja 74.)

-          dr hab. Adam Fronczak (pozycja 75.)

-          prof. Tomasz Pasierski (pozycja 76.)