Spotkanie z cyklu "Dietetycy na świecie"

22 maja mgr Magda Piotrowski - dietetyk mieszkający w Australii, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie WUM) oraz Sydney University (Master of Nutrition and Dietetics) zapoznała uczestników spotkania z cyklu "Dietetycy na Świecie" z programem kształcenia dietetyków w Australii oraz opowiedziała o swojej ścieżce zawodowej.

Spotkanie, zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Żywienia Klinicznego, działające przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego WNoZ WUM, otworzył Prodziekan ds. Oddziału Dietetyki i Kierunku Ratownictwo Medyczne - dr hab. Jacek Sobocki.

Mgr Magda Piotrowski, która od 20 lat pełni funkcję dietetyka klinicznego w Norwest Private Hospital oraz w Holy Family Services w Sydney, opowiedziała także o sposobie funkcjonowania bezpieczeństwa żywienia "food safety" oraz organizacji służby zdrowia w Australii, a także wyjaśniła zasady opracowywania jadłospisów dla pacjentów Norwest Private Hospital według ich indywidualnych zapotrzebowań. Spotkanie miało charakter dyskusyjny. Studenci uczestniczyli w nim bardzo aktywnie - zadawali prowadzącej wiele pytań związanych z funkcjonowaniem zawodu dietetyka w Australii oraz różnicami między pracą dietetyków w Australii i w Polsce.

Magdalena Wilk
Biuro Informacji i Promocji