Nabór wniosków w programie stypendialnym dla Polonii

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do aplikowania w ramach programu stypendialnego skierowanego do cudzoziemców polskiego pochodzenia i posiadaczy Karty Polaka, którzy nie którzy nie posiadają obywatelstwa polskiego ani pozwolenia na pobyt stały w Polsce. Program oferuje między innymi możliwość odbycia studiów wyższych w języku polskim na kierunkach medycznych w  uczelniach podległych Ministerstwu Zdrowia oraz comiesięczne stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na pokrycie kosztów utrzymania.

Do programu mogą przystąpić cudzoziemcy którzy:

• w przypadku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich - maksymalnie dwa lata temu zdali egzamin maturalny,
  • w przypadku studiów II stopnia - maksymalnie dwa lata temu ukończyli studia I stopnia.

Studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych).

W ramach podjęcia studiów na Uczelniach medycznych istnieje możliwość wyboru następujących kierunków: dietetyka, analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, lekarski, lekarsko-dentystyczny i logopedia.

Kandydaci muszą mieć ukończony 17 rok życia w roku kalendarzowym, w którym rozpoczną kształcenie w Polsce, nie mogą być studentami w państwach zamieszkania lub innym państwie w momencie podjęcia studiów w Polsce, a w latach ubiegłych nie wnioskowały więcej niż raz o stypendium na studia w Polsce dla osób polskiego pochodzenia

Stypendia będą wypłacane za pośrednictwem uczelni studentom zakwalifikowanym do udziału w Programie. Zostaną one przyznane na regulaminowy okres trwania studiów - na 10 miesięcy w danym roku akademickim. Stypendium może być również przyznane na roczny kurs przygotowawczy.

Nabór wniosków odbywa się w okresie od dnia 9 lutego 2018 r. do dnia 31 marca 2018 r. do godz. 23:59, wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego na stronie https://programs.nawa.gov.pl/login

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 30 lipca 2018 roku.

Szczegółowe informacje o Programie wraz z Regulaminem znajdują się na stronie https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-zagraniczni/program-stypendialny-dla-polonii