Zbadaj swoje geny – zaproszenie do wzięcia udziału w Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Piersi, Jajnika i Prostaty wśród studentów WUM

Dzięki programowi badań „BadamyGeny.pl” www.BadamyGeny.pl opracowanemu przez zespół kierowany przez prof. Krystiana Jażdżewskiego i dr hab. med. Annę Wójcicką (współpraca WUM, UW, Warsaw Genomics) możliwa jest całościowa ocena ryzyka zachorowania m.in. na raka piersi i prostaty. Testy genetyczne wraz z danymi klinicznymi pozwalają ocenić nasze zagrożenie oraz zaplanować działania, które pozwolą wcześniej wykryć nowotwór, kiedy jest w pełni wyleczalny.

Oszacowania ryzyka dokonuje się w oparciu o dane kliniczne badanej osoby, historię zachorowań w rodzinie oraz dane genetyczne.

Jako studenci i pracownicy WUM, za zniżkową kwotę, możecie wziąć udział w badaniu w ramach Ogólnopolskiego Programu Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka.

Możecie oddać:
a) krew w wybranym punkcie (koszt to 15 zł oddanie krwi + 599 zł badanie minus 150 zł zniżki studenckiej = 449) lub
b) ślinę, korzystając ze specjalnej próbówki, którą odsyłacie potem pod wskazany adres (koszt tego wariantu analogiczny + 39 zł pakiet do pobrania śliny i kurier w obie strony).

Jak to zrobić?

KROK 1 – zarejestruj się na stronie www.badamygeny.pl
KROK 2 - przyjdź w godzinach 10:00-16:00 na ul. Pasteura 5a z ważną legitymacją studencką WUM (to tuż obok Kampusu Banacha, niedaleko Wydziału Biologii UW). Tam dostaniesz kod uprawniający do zniżki.
KROK 3 – wejdź na stronie www.badamygeny.pl w zakładkę „płatność za badanie”. Wybierz metodę oddania materiału do badania (ze śliny lub krwi) i wprowadź w wyznaczone miejsce otrzymany kod („mam kupon rabatowy”)
KROK 4 - oddaj krew w jednym z punktów (https://badamygeny.pl/#!/laboratoria) lub skorzystaj z otrzymanego zestawu do analizy ze śliny
KROK 5 – czekaj na wynik. Jeśli badanie oceni, że Twoje ryzyko zachorowania na raka jest wysokie, podczas bezpłatnej konsultacji z genetykiem klinicznym zostanie omówiony Twój wynik oraz możliwości wsparcia onkologa i psychologa, którzy omówią strategię potrzebnych działań profilaktycznych.